Etat Podinspektor w zespole ds. realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie miejsce pracy: Koszalin

Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie
Podinspektor w zespole ds. realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej
Miejsce pracy: Koszalin
Numer: StPr/21/2799
OBOWIĄZKI:
1. Rozpatrywanie spraw dotyczących osób ubiegających się o udzielenie świadczeń pomocy społecznej w zakresie: 1) sprawdzania prawidłowości przygotowania pod względem merytorycznym dokumentów kompletowanych przez pracowników socjalnych Zespołu ds. realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej, 2) oceny racjonalnego wnioskowania o przyznanie pomocy przez pracowników socjalnych adekwatnie do rozpoznanych potrzeb. 2. Przedstawienie do zatwierdzenia Dyrektorowi, Zastępcy Dyrektora, bezpośredniemu przełożonemu planu pomocy dla osób ubiegających się o udzielenie świadczeń pomocy społecznej. 3. Wprowadzanie do systemu OPIEKA danych z wywiadów środowiskowych oraz ich aktualizacji. 4. Sporządzanie projektów decyzji administracyjnych w systemie OPIEKA w zakresie świadczeń określony w ustawie o pomocy społecznej na podstawie zatwierdzonego planu pomocy. 5. Prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie przyznawania i wypłacania stypendiów szkolnych i zasiłków szkolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Wprowadzanie do systemu STYPENDIA danych z wniosków o przyznanie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego. 7. Sporządzanie projektów decyzji administracyjnych w systemie Stypendia.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

szczegółowe informacje dotyczące wymagań znajdują się na stronie www.cus.koszalin.ibip.pl, Pracownikiem zatrudnionym na w/w stanowisku może być osoba, która: 1. Posiada obywatelstwo polskie. 2. Nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. 3.Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych. 4.Posiada co najmniej 2 - letni staż pracy, w tym 1 rok stażu pracy w administracji publicznej. 5. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie. 6.Posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku urzędniczym. 7. Cieszy się nieposzlakowaną opinią.

Miejsce pracy:

Koszalin

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 010 - 4 080 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie