Ta oferta pracy została opublikowana ponad 40 dni temu i może być nieaktualna.
0

kandydatów

Etat Młodszy archiwista

Firma: Archiwum Państwowe w Koszalinie miejsce pracy: Koszalin

Archiwum Państwowe w Koszalinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy archiwista
Miejsce pracy: Koszalin
Ogłoszenie o naborze Nr 119106

Warunki pracy

  • praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowa

  • praca przed monitorem komputera, powyżej 4 godzin dziennie

  • praca z materiałami archiwalnymi, możliwość narażenia na czynniki biologiczne: grzyby i roztocza kurzu domowego

  • kontakty zewnętrzne z przedstawicielami mediów i innych instytucji

Stanowisko pracy zlokalizowane na parterze urzędu (budynek 2 piętrowy),  konieczność poruszania się między kondygnacjami po schodach - w budynku brak windy osobowej.  Obiekt wyposażony w platformę pionową przy wejściu głównym oraz w dźwig towarowy do przewozu akt znajdujący się wewnątrz.

Pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.

Zakres zadań

  • prowadzi i aktualizuje strony internetowe Archiwum w zakresie serwisu informacyjno-fotograficznego z ważnych wydarzeń w Archiwum
  • prowadzi działania w zakresie social mediów z wykorzystaniem portalu Facebook, Instagram etc. oraz redakcję serwisu Szukaj w Archiwach
  • współpracuje w zakresie tworzenia projektów graficznych, budowania świadomości marki i kreowania pozytywnego wizerunku Archiwum
  • uczestniczy w organizacji działań popularyzatorskich, edukacyjnych, wydawniczych i wystawienniczych, prowadzi monitoring mediów oraz archiwizuje publikacje (prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe) dotyczące Archiwum
  • współpracuje z instytucjami zewnętrznymi w organizowaniu imprez popularyzatorskich, obchodów świąt państwowych oraz innych uroczystości
  • redaguje teksty i materiały o charakterze informacyjnym, promocyjnym, redaguje i przygotowuje zaproszenia, podziękowania, życzenia itp.
  • prowadzi politykę informacyjną Archiwum oraz gromadzi, opracowuje i rozpowszechnia informacje o działalności Archiwum Państwowego w Koszalinie, we współpracy z komórkami organizacyjnymi, w celu popularyzacji wiedzy o zasobie i działalności Archiwum.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa wiedza z zakresu przepisów prawa archiwalnego
  • Biegła obsługa komputera i umiejętność pracy na stronach portali społecznościowych
  • Umiejętność obsługi podstawowych programów graficznych
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka niemieckiego i/ lub angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Gotowość do wystąpień publicznych